METAMORFNÍ TECHNIKA

 

Metamorfní technika  přeměňuje životní vzorce a navrací člověka do svého plného potenciálu zdraví, životní energie a schopností. 

Harmonizuje psychické, emociální a fyzické zdraví a podporuje samoléčitelské schopnosti organismu a  vede člověka k vyladění vztahu k sobě i s druhými. Je velmi jemná, hluboká a trvalá.

 

Co umožňuje metamorfní technika?

 • uvolnit citové, duševní, emocionální bloky a stresy pro získání zdraví, síly, pohody a plné využití vašich schopností a tvořivosti
 • najít odvahu, sebe-důvěru a sebe-lásku pro to být sebe-vědomou jedinečnou bytostí
 • umožňuje člověku vědomější pohled na svůj život, zdraví, vztahy.
 • rozšiřuje vědomí

Lidé ve svém plném potenciálu, tudíž bez bloků, se rychleji vyvíjí, mají hlubokou sebedůvěru, vyšší IQ, jsou empatičtí, citově zralejší, spolupracující, tvůrčí, milující, soustředění a vědomě tvoří svůj život.

Co se děje díky aplikaci metamorfní techniky?

Jemnou masáží jsou postupně uvolňovány bloky vzniklé z psychických stresů plodu i matky od početí do narození, které se fixují na reflexní zónu páteře chodidel, rukou a hlavy.

Přeměňují se životní vzorce a člověk se tak navrací do svého plného potenciálu zdraví, životní energie a schopností.

Metamorfní technika vede člověka k vyladění vztahu k sobě, vztahů s druhými (partner, děti, rodina, pracovní vztahy), vyjasnění životních situací (vztahových, pracovních).

Harmonizuje psychické, emociální a fyzické zdraví a podporuje samoléčitelské schopnosti organismu.

 

Jak se metamorfní technika aplikuje? Jak často?

Aplikuje se prostřednictvím jemných dotyků na reflexních zónách páteře na bosé noze na vnitřní straně nártů, vnitřní straně dlaní a na hlavě. Provádí se vsedě nebo vleže.

Je to velmi jemná masáž, která je relaxační, příjemná a bezbolestná.

Na rozdíl od obecně známé reflexní masáže nohou se zde nejedná o organickou rovinu, ale o rovinu duševních vzorců.

Metamorfika nemá vedlejší účinky. Není třeba diagnózy, není třeba diskutovat o osobních problémech či o současných či minulých nemocech.

Můžeme ji provádět kdekoliv – doma, v kanceláři, ve studiu, na cestách. Dobře se doplňuje se všemi ostatními terapiemi.

 • CHODIDLA – jsou symbolem pohybu.
  Jejich ošetření metamorfní technikou nastartuje vnitřní změny, které se následně projeví na našem životním způsobu pohybu vpřed.
 • RUCE – jsou symbolem akce.
  Ošetření metamorfní technikou ovlivňuje naši schopnosti reagovat na životní změny a vyjádření sebe sama.
 • HLAVA – je centrem myšlení a plánování.
  Ošetření metamorfní technikou pozitivně ovlivní naši schopnost myslet, řídit náš život a být iniciativní.

Metamorfní technika se provádí maximálně 1 x za týden. U dětí je možno i častěji, doba ošetření se zkracuje, menší děti si většinou určí dobu ošetření sami :o)

 Tato metoda je nezvykle jemná a přitom hluboká a silná. Je vhodné dopřát si minimálně "základní transformační cyklus" 8 - 10 aplikací, aby mohlo dojít k přenastavení vzorů a navrácení životní energie do plného potenciálu.  

 

Co se odehrává během ošetření a po ošetření a jak MT funguje?

Metamorfní technika pracuje s vrozenou inteligencí životní síly ošetřovaného a se schopností regenerace každého organismu. Působí na principu uvolnění vitální energie toho, komu ji aplikujeme.

Jemnou masáží jsou postupně uvolňovány bloky vzniklé z psychických stresů plodu i matky od početí do narození, které se fixují na reflexní zónu páteře chodidel, rukou a hlavy. V těchto částech těla je zachycena celá časová perioda prenatálního období – od početí po moment narození.

Vitální energie je řízena Vyšší inteligencí, která je nezávislá na úrovni vědomí ošetřovaného a jejíž charakteristikou je automatický sebe léčebný proces té úrovně či části bytosti, která jej v daný okamžik nejvíce potřebuje.

Základní nastavení každého z nás se formuje již v prenatálním období. Kromě orgánů se v tomto období vytváří také postoje k sobě, okolí, vytváří se zde také jednotlivé čakry – energetická centra, které vyživují naše jednotlivé orgány a části těla.

V průběhu těhotenství maminka reaguje na různé podněty. V případě, že zareaguje jiným způsobem, než přijetím či láskou, vzniká blok. V tom příslušném místě se zablokuje energie. Zablokuje se přímo v daném období a MT poté působí zpětně a uvolňuje tyto bloky.

Příklad: Když žena zjistí těhotenství, zareaguje strachem, ten pak ovlivňuje samotného nového člověka např. postojem „Nejsem tu vítán“ nebo“ Nejsem chtěný, milovaný, přijatý“.  Tento člověk půjde životem s nízkým sebevědomím a to se promítne do všech jeho vztahů.

Zablokovaná energie se ukládá podél míchy, podél páteře. Při aplikaci působí jemné dotyky reflex zón páteře na vnitřní straně chodidla, na vnitřní straně dlaně a na hlavě.

MT opakovanou aplikací rozpouští tyto bloky. Nedochází potom k přitahování různých situací či výzev, mění se život a člověk se navrací k sobě, ke svému plnému potenciálu. Potenciál jsou naše dary a talenty, které jsou buď oslabené, nebo neprojevené.

Během procedury tak ošetřovaný může prožít dávno potlačené pocity. Vynoří se kupříkladu myšlenka: „Matka byla přetížená,“ embryo pocítí matčino přílišné zatížení tak, jako kdyby se jednalo o jeho vlastní. Náhle je jasné, proč ošetřovaného tento pocit neustále přepadá, i když vnější okolnosti v současnosti ani zdaleka nejsou natolik stresující, aby takový pocit vyvolaly.

Je možné, že během procedury se tyto vzpomínky uvolní a klient se rozpláče nebo pocítí strach. Často takové zablokované zkušenosti z minulosti vstupují v následujících dnech do vědomí ve snech nebo bývá klient po dobu několika dnů zmatený, aniž by dokázal říci proč. Jedná se ale jen o přechodný stav a po týdnu se dostaví osvobozující výsledek masáže.

Co je třeba vědět o klientovi a pro koho je MT vhodná?

 • MT funguje sama o sobě, není třeba mluvit o emocích, prožívat nepříjemné situace, klient nemusí ani sdělovat svůj příběh, svá trápení, či trauma, není třeba hovořit o zdravotním stavu.
 • Metamorfika je vhodná pro všechny jakéhokoli věku, tedy pro děti, dospělé i seniory. Je vhodná při jakémkoli zdravotním stavu, v pooperačním stavu, pro zklidnění ve stresové situaci, v náročném životním období, nemá vedlejší účinky.
 • Výborná je pro urovnání hyperaktivity, poruch v sebeovládání, agresivity, poruch CNS, ADD, autismu, pro zdravotně postižené, pro těhotné matky a zdravý vývoj jejich miminek. 
 • MT je úspěšná při řešení zdravotních problémů i velmi starého původu.

Historie

Metamorfika se zrodila z výzkumů, které v 50. letech započal anglický naturopat a reflexolog žijící v italském Toskánsku Robert St. John s autistickými dětmi a s dětmi s Downovým syndromem.

Dr. Robert St. John dospěl na základě těchto výzkumů k poznání, že prenatální období se odráží na některých částech nohou, rukou a hlavy a že události prožité během těhotenství, kdy se formuje základ naší osobnosti, jsou ty, které ovlivňují náš způsob bytí a jednání.

 

Investice - výměna energie - za jedno ošetření v délce 1 hodiny 600Kč.