Minulé a současné životy

Už je to víc jak 14 let …kamarádka mi řekla, „Ty máš poporodní trauma, zajdi k někomu na kineziologii, mně to pomohlo.“

Tak jsem se objednala. Okamžitě se mi ulevilo.

Po pár dnech mi ale přišel na mysl příběh, kterým jsem si na kineziologii procházela. Paní léčitelka mi v napojení ještě řekla, že jsem byla v minulém životě synova  partnerka, že jsem ho zradila a on kvůli mně zemřel. To samo o sobě by bylo v pořádku.

Chybělo ale vysvětlení. Protože jsem se s minulým životem setkala poprvé.

Neošetřila mě tím, že by mi vysvětlila, jak je to s minulými životy. Nevysvětlila mi, jak funguje zákon karmy tedy zákon příčiny a následku, neřekla žádné souvislosti. Já měla výčitky, co jsem provedla a co jsem milovanému člověku způsobila, že jsem ho zradila. A po čase byl na světě další problém. Ale o tom psát nechci.

Napsat tyto řádky mě přiměl rozhovor s jinou mojí kamarádkou, která se obrátila na léčitelku, protože potřebovala ve svém životě s něčím pomoct. Vyprávěla mi svůj příběh, který byl podobný tomu mému v tom, že ani ona nedostala dostatečné vysvětlení.

Léčitelka jí řekla, že je energetický upír, označila ji za manipulátorku a že je důvodem spousty nepříjemností kolem ní. Asi to je z minulého života.  Neporadila, nevysvětlila… A slova působí jako zaklínadlo… Takové jednání je neprofesionální a neetické. Působí pak další komplikace a člověka může zničit.

Proto jsem se rozhodla napsat pár řádků o minulých životech.

Máme duši. Prochází napříč životy,  aby si prožila vše a mohla pak bezpodmínečně milovat.

Své zážitky si předem vybírá. Také se „domlouvá“ s ostatními dušemi, co si spolu prožijí, co si vzájemně zahrají za role. A tak se stane, že se duše domluví na tom, že jednoho dne půjde jedna duše po chodníku a druhá ji srazí autem. Obě duše si potřebují tu svoji roli tady na Zemi prožít. A tak se domlouvají i na jiných „úkolech“.

Ve chvíli, kdy jsou na Zemi vhodné podmínky pro to, čím si chce duše projít, co potřebuje zažít a také s kým se sejít a něco důležitého s ním prožít, narodí se do konkrétního času a na konkrétní místo k rodičům, které si také předem vybrala.

To ale okamžikem zrození zapomene. Nějaké dovednosti už umí, jiné se jde učit.

Duše prochází vývojem, učí se a zažívá vše, aby mohla bezpodmínečně milovat. Vrátit se pak do Jednoty.

A tak i naše duše byla vším, aby si zažila všechny podoby života, všechny prožitky. Musela pro hlad i potěšení vraždit, kradla i zradila.  Byli jsme vším. Vrahy i soudci. Násilníky i obětmi. Zloději i okradenými. Byli jsme ti, kteří posílali na smrt i ti, kdo z nespravedlivých rozhodnutí umírali. A ještě mnohé další zkušenosti jsme nasbírali a sbíráme. Zažili jsme ale i krásné životy a činili mnoho dobrého.

Některé traumatické zážitky naše duše nezpracovala a promítají se do současného života. V našem současném životě se nám může stávat to, že se nám zážitky opakují.

Může to být strach z nějakých situací, špatný vztah s někým, může to být potřeba hromadit majetek, ač jsme zabezpečení. Může to být přehnaný strach o děti, protože jsme o ně přišli v minulém životě nebo s nimi obchodovali.

Taky se stává, že máme pocit, že někoho známe. Je nám velmi blízký. I to může být zážitek z minula, kdy si vzpomínáme na naše pěkné vztahy.

To, že se nám nějaké situace opakují a my nevíme, kudy z nich ven, i to může mít příčinu v minulých životech. Například u opakujících se nevydařených vztahů jsme si mohli přísahat, že nikdy nebudeme šťastní, když jsme nemohli být se svým milým. Nebo jsme přísahali, že už nikdy nikoho nebudeme milovat.

Pokud se nám nedaří v oblasti financí nebo hojnosti celkově, možná jsme se zřekli majetku, protože díky němu jsme přišli o rodinu.

Příběhů je nekonečné množství. Dokonce i zdravotní problémy mohou mít kořeny v minulosti. Proto mám ráda terapii duše. Protože právě vaše duše ví, kde je třeba prosvětlit situaci a rozpustit to, co způsobilo nerovnováhu nebo nějaké trápení teď a tady. To se potom propíše v čase až do současnosti.

Pokud svoji učební lekci pochopíme, osvobodíme se od dané zátěže a zbytek života můžeme žít v dané oblasti svobodněji.

Další důležitou informací je, že co zvládneme v životě my, už nemusí žít naše děti. To, co my nezvládneme, budou žít naše děti a tak dál. Můžou to být různá témata – závislosti ve vztazích, finanční nerovnováha, sebeúcta, emoce … Pokud to nežije potomek přímo osobně, tak si to žije osobně jeho partner a tím se ho to také přímo dotýká.

Ve chvíli, kdy to vyřešíme, pochopíme, naučíme se něco, naše děti to začínají automaticky žít už „zdravě“. Jakoby se to propíše rodem. A to se týká i toho, co zvládneme jako rodiče dospělých dětí. I v tom případě se dětem uleví, změní se okolnosti.

Život sám tu změnu provede tak, jak bychom to my ani ve snu nevymysleli.

Nejvýrazněji je to vidět například na alkoholicích. Velmi často vidíme, jak tahle zátěž jde rodem, lidé pak říkají „no jo, vždyť i jeho táta pil“. Dědí se vzorce chování, vzorce řešení problémů, postoje k ženám, mužům…

Na závěr vám ještě povím to, že pokud na minulé životy nevěříte nebo se do nich nechcete dívat, a přesto cítíte, že je třeba nějakou oblast ve vašem životě uzdravit, není nutné „jít“ do minula. Mnoha různými tereapiemi jsem si prošla i já. Tento život nám byl dán proto, abychom se v něm učili i uzdravovali. Vše je možné uzdravit teď a tady.

Je kolem nás je spousta nástrojů a technik, každý si může vybrat, co mu bude nejvíce „sedět“.

Na toto téma bych mohla psát ještě dlouho. Budu ráda, když mi napíšete, co by vás zajímalo, nebo pokud je něco, co jsem nevysvětlila dostatečně, pokud budu vědět, odpovím.

 

Naďa Suchánková
Mou vášní je hledání souvislostí a nových možností na cestě k životu v pohodě a radosti. Provázím lidi na jejich cestě nalézání sebe sama, aby mohli žít život, o kterém sní. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou eBooku Kamarádkou se svými pocity a emocemi >>
Komentáře