Meditace chůzí?

Legs On The Grass

Meditace chůzí. Znáte ji?

Jedna z činností, které mi pomáhaly poznat, kdo jsem, je meditace. Je jich celá řada a já vám nyní nabízím meditaci chůzí. Mám ji moc ráda. Je jednoduchá a úžasná. Krásně vás propojí s přítomným okamžikem. Možná hned, možná po několikátém „chození“  se stanete citlivější a ucítíte i sílu Země. Její podporu, sílu a energii, její moc očistit vás od nepotřebného, moudrost i její sílu inspirovat.

Být teď je velmi důležité.

Protože život je TEĎ. Ne v minulosti, ani v budoucnu, je právě teď.

Protože jen v přítomnosti můžete vnímat SEBE. A o to nám jde. Zaměřit se na sebe, na to, kdo jsem JÁ. Co mám ráda? Co nemám ráda? Čeho se bojím? Co mi bere energii a co mě dobíjí? Z čeho mám pocit viny… zkrátka uvědomit si, kdo jsem.

Hurá na meditaci…

Nejlépe je provádět ji naboso venku v trávě, v chladných dnech to jde ale i velmi dobře v botách. Můžeme ji provádět klidně i doma v obýváku. Protože se budeme pohybovat se zavřenýma očima, je důležité bezpečné prostředí, abychom se mohli naplno ponořit do meditace.

Jsme tedy v přírodě nebo v místnosti. Uvědomme si svůj dech, dopřejme si pár hlubokých nádechů a výdechů. Uvědomme si svá chodidla i s prsty, jak se pevně opírají o zem (i v botě).

Potom uděláme první velmi pomalý krok. Uvědomujeme si, jak odlepujeme milimetr po milimetru chodidlo od země a klademe vřed a zase velmi pomalu, milimetr po milimetru ho klademe před sebe. A střídáme jej s druhou nohou. Pozorujme, jaká část nohy se odlepí naposledy a která se zase jako první dotkne země.

Meditaci můžete doplnit o vizualizaci, jak sešlapujete stébla trávy a jak se zase rovnají, jak zvedáte chodidlo, druhou variantou je vizualizace, kdy odlepíte patu a v tom místě vyrůstá růže. Pro pokročilejší je pak varianta, kdy budete vnímat barvy a možná vám přijde i vůně.

TIP: kroky dělejte kratší než obvykle, budete si jistější v rovnováze. Můžete i lehce oddálit ruce od těla, pro lepší stabilitu. Vyzkoušejte, jaký rozsah vyhovuje právě vám.

Těším se na vaše zkušenosti.

Naďa Suchánková
Mou vášní je hledání souvislostí a nových možností na cestě k životu v pohodě a radosti. Provázím lidi na jejich cestě nalézání sebe sama, aby mohli žít život, o kterém sní. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou eBooku Kamarádkou se svými pocity a emocemi >>
Komentáře