Ber, co ti život nabízí!?

Říká mi: „Vždycky jsem si myslela, že mám brát všechno, co mi život nabízí. Chodí mi do života přeci situace, které nejsou náhoda. Náhody neexistují.  A když mi něco do života přijde, je to určitě znamení a přeci to nenechám projít, že jo? … No jo, ale víš, co se mi přihodilo?“

No jo, ale víš, co se mi přihodilo?

Vypravuje se zaujetím dál: „Konečně jsem se přihlásila na cvičení na záda a už i dvakrát byla! Říkala jsem si, jak jsem dobrá, protože mě to moc nebaví. A přeci jsem to dala! Ale ty záda, ty už si o to fakt říkaly. No a zrovna se chystám na cvičení a volá mi kamarádka, že jede okolo a potřebuje něco probrat, je v háji, nervy v kýblu.

Tak to je jasný! Musím jí pomoct. Dnes se cvičit nejde. A vůbec mi to ještě nepřišlo divný. Až když odešla. Bylo mi divně, byla jsem unavená a bolela mě hlava. A tak o tom přemýšlím…

No tak to rekapituluju … uvědomuju si, že kámoška nakonec odchází vysmátá, uklidněná a já jsem unavená a bolavá. A propadla mi lekce, která nebyla laciná! Tak proč nemám dobrej pocit z dobrýho skutku a ještě je mi na nic po těle?“

Nevěděla, že to byl od Vesmíru dar, aby si některé postoje uvědomila. Nikdy se nic neděje náhodou.

Jak to poznáme, co je pro nás dobré v danou chvíli? Důležité je vědět, že špatné kroky nejsou. Je to tak zařízené, že ať se vydáme kteroukoli cestou, tak vždycky na ní něco získáme. Pokaždé se rozvine nějaký příběh.

Naše vypravěčka dostala zpětnou vazbu pomocí pocitů a taky fyzického nepohodlí, a protože už má ode mě nějakou průpravu, tak o tom začala vědomě přemýšlet.

A ponaučení? Uvědomila si, že do cvičení šla, protože jí to všichni okolo říkali. Bolí tě záda? Začni cvičit. Ale jí se do toho nijak nechtělo a na hodiny se netěší.

Nechodila tam ze svého rozhodnutí, pro sebe, ale protože se to „má“. Proto ji  první záminka od cvičení  odvedla.

A pak kamarádka na ni „naházela“ svá trápení. To se děje ale jen tehdy, pokud tomu dáme souhlas. V jejím případě je to tak (a já to ze své zkušenosti dobře znám), že jak potřebuje někdo pomoc, okamžitě přiskočí. Pomůže. I cizí problémy bere na svá záda. Pěkná symbolika, že? To nemusí.

Zapomene se ale zeptat sebe, zda je to pro ni teď ok, zda se na to cítí, zda sama není unavená, nebo jestli prostě a obyčejně chce.

Přečtě si také článek Léčitel? Terapeut? Nebo podvodník?

 

Naďa Suchánková
Mou vášní je hledání souvislostí a nových možností na cestě k životu v pohodě a radosti. Provázím lidi na jejich cestě nalézání sebe sama, aby mohli žít život, o kterém sní. Můj příběh si přečtěte zde >> Jsem autorkou eBooku Kamarádkou se svými pocity a emocemi >>
Komentáře